Reference

Překrásné cvičení v rytmu vašeho těla a dechu......Jemné, respektující, nalaďující cvičení na sebe sama, dostávající do přítomnosti, tady a teď, do stavu klidu, bytí bez myšlenek, prostě jen flow........

Moc ti děkuji, Oli, za tuto nádhernou příležitost pro plynutí. Jsi pro mě velkou inspirací, jak měnit své myšlenky od negativních k pozitivním, jak žít radostně a v laskavosti k sobě samé.

Děkuji

Jana

 

**********************

Olgu znám třetím rokem z  jejího kurzu dětské jógy, druhým rokem u ní cvičím flow jógu pro dospělé a občas i zdravotní cvičení pro seniorky.

U kurzu dětské jógy, který Olga vede, mě od začátku nadchlo, že se ho mohu účastnit společně s  dcerami (když jsme začínaly, bylo jim 7 a 4 roky a pro tento věk v podstatě nejsou kroužky pro děti s rodiči). Toto cvičení bylo a stále je pro mě báječně strávený čas, kdy mohu být s  dcerami, udělat něco pro své tělo i ducha, protože jde o cvičení plné zábavy. Lekce má Olga koncipované tak, že děti mají možnost být aktivní. Samy si určují rozcvičku, prostřednictvím zvířecích pozic mohou chvíli být jejich oblíbenými zvířátky, imaginárně procestovat svět....a moje dcery si zvláště oblíbily podílet se na přípravě hodiny k určitému tématu, kdy si také mohou vymýšlet nové jogínské pozice. A z reakcí dětí soudím, že nejoblíbenější je příprava svačiny, zvláště pak její snědení :-)

Starší dcera ještě s  Olgou absolvovala hypnoterapii. Měla velký strach a zatím to vypadá, že terapie byla úspěšná. Samotná terapie probíhala tak, že Olga provedla dceru jejími pocity spojenými se strachem a poté pomohla dceři vědomě si určit, co by ji pomohlo silné negativní emoce změnit na ne negativní případně až pozitivní. Součástí terapie byl i příběh, který Olga vymyslela speciálně pro dceru, a který by ji měl pomoci s překonáním strachu v dlouhodobém horizontu.

Sama dcera si hypnoterapii chválí!

Olga na mě působí jako velmi optimistická osoba, která dokáže vše negativní od sebe poslat pryč. Je empatická k  ostatním, respektuje druhé, i během cvičení, kdy často opakuje, že ne každý může nebo je schopen cvičit vše jako ostatní. Všechny jogínské pozice dokáže přesně a detailně popsat, takže se během cvičení můžete soustředit na správnost provedení a vnímat své tělo. Velmi příjemným rituálem, který Olga na závěr cvičení má, je chválení sebe sama.

Já sama se po hodinách cítím naprosto báječně, fyzicky i psychicky. Jsem ráda, že jsem k ní začala chodit cvičit a lektora ani druh cvičení měnit už nebudu.

Jednou se zmínila, že plánuje ještě v 90ti letech předcvičovat jógu a já si přeji, abych u toho mohla být :-)

Laďka Hegerová

 

************************

K Olze chodím na flow jógu, lekce vede příjemně, cvičení je plynulé a není to moc o výdržích v jednotlivých pozicích, ani o náročnosti pozic jako spíše o snaze relaxace, uvolnění mysli. Z cvičení odcházím odpočatá, klidnější a plná sil. 

Vždy se těším na další lekci :) 

 

Michaela Laksarová

 

 

************************

Krásný, podmanivý a relaxační hlas je jeden z hlavních důvodů, proč prožívat pravidelné hoďky s naší milou Olinkou.

Nabídka relaxačních možností v Hradci není malá, nicméně někdy dá zabrat, než si člověk najde to pravé pro sebe. Jsem ráda, že se mi to povedlo. Již několik let roztančuji pánev, dýchám do podkliček a hlavně relaxuji. V dnešní době, která nás honí k výkonu, je nanejvýš potřebné se na chvíli zastavit, uvolnit mysl a jen tak protáhnout naše tělo.

Prospěšnost pro tělo i ducha je obrovská.

Oli, díky.

Jitka

 

************************

Jóga s Olinkou je pro mě jako balzám na duši. Mám krásný pocit, že se starám o svoje tělo formou, která mě tak moc baví, že hodina uteče doslova mrknutím oka. Jsem moc šťastná, že jsem konečně našla cvičení, které těší nejen moje tělo, ale i mé srdce. A za to Ti, Oli, mockrát děkuji.

Aja 

 
************************